Jak radzić sobie ze zmianą w cyfrowym świecie – ebook dla zapracowanych

jak radzić sobie ze zmianą

Czy można przygotować się do zmian w życiu? Jak sobie z nimi radzić? W odpowiedzi na te pytania podsyłam Ci nieśmiało ebook ,,Jak radzić sobie ze zmianą w cyfrowym świecie”, którego miałam przyjemność współredagować. Ebooka możesz pobrać za darmo ze strony portalu edukacyjnego Edulider.pl. Dlaczego Ci go polecam i co w nim znajdziesz? Chodź poczytać, wszystko Ci opowiem ;).

Nowoczesne technologie – ciemna strona mocy

Nowoczesne technologie to potencjał możliwości rozwoju, nauki, pracy. Jest jednak także druga strona medalu. Jesteśmy bardziej narażeni na stres, przeciążenie informacyjne, izolację społeczną, uzależnienie od Internetu. W takich warunkach o zatarcie granicy między życiem prywatnym a zawodowym nietrudno. Ebook „Jak radzić sobie ze zmianą w cyfrowym świecie” uczy innego spojrzenia na zachodzące codziennie wokół nas zmiany. Znajdziesz w nim praktyczne wskazówki jak radzić sobie ze stresem, pokonać lęk przed niewiadomą i przed porażką czy jak zachować balans między życiem prywatnym a zawodowym w świecie szybkich zmian. To recepta na zrównoważony rozwój w erze szybkich zmian i nowych technologii.

Co dokładnie znajdziesz w ebooku?

życiowe zmiany

Ebook składa się z 5 sekcji tematycznych, którym odpowiada podział na rozdziały.

Pierwszy rozdział to opis wpływu technologii na nasze życie, znaczenia informacji w życiu człowieka, ciemnych i jasnych stron portali społecznościowych. Znajdziesz w nim także prognozy na przyszłość.

Drugi rozdział to analiza wyników przeprowadzonej na potrzeby ebooka ankiety dotyczącej radzenia sobie ze zmianą w kontekście pracy i edukacji. W badaniu tym udział wzięło 982 internautów w różnym wieku.

Trzeci rozdział poświęcony jest umiejętnościom sukcesu. Pod lupę wzięliśmy takie powszechne zjawiska jak stres, presja czasu, life-work balance.

W czwartym rozdziale rozprawiamy się z mitami na temat przeciążenia informacyjnego, uzależnienie od Internetu, wielozadaniowości, lęku przed zmianą (informacje są poparte rzetelnymi badaniami z całego świata).

Piąty rozdział to zbiór wywiadów z ludźmi edukacji i biznesu, którzy odpowiadają na najbardziej naglące pytania współczesnych pracowników. W sumie w pracę nad ebookiem zaangażowanych było aż 8 liderów edukacji i biznesu:

  • Noemi Gryczko, socjolog z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego udzieliła wywiadu na temat komunikacji w społeczeństwie informacyjnym oraz zarządzania czasem w Internecie.
  • Piotr Peszko, specjalista do spraw szkoleń learning zdradził nam swoje sposoby na selekcjonowanie informacji i skuteczną naukę.
  • Anna Sawczuk, doradca kariery i przedsiębiorczości, wskazała które umiejętności gwarantują sukces w zmieniającej się rzeczywistości oraz wyjaśniła jak przygotować się do zmian kariery i w pracy.
  • Adam Dębowski, coach i trener oraz psycholog biznesu opowiedział, jak radzić sobie z lękiem przed zmianą i niewiadomą.
  • Anna Kamyszek-Cieślarczyk, psycholog, pedagog i arteterapeuta doradza, jak radzić sobie ze stresem i przepracowaniem oraz jak rozpoznać wypalenie zawodowe i uzależnienie od internetu.
  • Katarzyna Bogusz-Przybylska, psycholog, artecoach, ekspert ds. rozwoju zasobów ludzkich oraz organizacji opowiedziała, w jaki sposób pielęgnować relacje twarzą w twarz.
  • Katarzyna Miciuła, coach zdrowia, trener rozwoju osobistego oraz zawodowego wyjaśniała, jak zachować balans między pracą a życiem osobistym.
  • Marzena Krzewińska, coach i trener oraz doradca personalny wskazała, jak motywować się do pozytywnych zmian.

 Gdzie można pobrać e-book?

Jak wspominałam wcześniej, ebook: „Jak radzić sobie ze zmianą w cyfrowym świecie” jest dostępny do pobrania za darmo na portalu Edulider.pl, z którym jestem związana od 2012 roku. To portal dla osób, które chcą się rozwijać na gruncie życia prywatnego oraz zawodowego i wierzą, że czas na spełnienie marzeń jest teraz! Misją portalu jest wspieranie czytelników w procesie rozwoju i zmiany. Ebooka pobierzesz bezpośrednio ze strony: www.edulider.pl/e-book

Choć poradnik wydaliśmy w 2014 roku, to nie stracił on na swojej aktualności. Pozwala zwiększyć świadomość na temat zjawisk zachodzących wokół nas i skłania do refleksji and własnym życiem prywatnym i zawodowym. Jestem pewna, że znajdziesz w nim cenne informacje także dla siebie. Gorąco polecam!

 

 

%d bloggers like this: