O MNIE I O BLOGU

Cześć!

Mam na imię Renata i jestem matką, żoną oraz copywriterem na etacie. Urządzam własny dom i staram się ciągle uczyć czegoś nowego. Testuję różne sposoby na łączenie różnych ról życiowych i walczę o zachowanie balansu w swoim życiu. W wolnych chwilach zanurzam się w lekturze, namiętnie oglądam programy dokumentalne i marzę o podróżach do Chin, Egiptu, Peru oraz Meksyku.

zdjęcie na stronie głównej

Moją największą miłością od wczesnych lat dzieciństwa jest słowo pisane. Intuicyjnym wyborem były więc 5-letnie studia na kierunku filologia polska, o specjalności: komunikacja społeczna. Tym samym zdobyłam wykształcenie potrzebne do pracy w zawodzie dziennikarza, rzecznika prasowego i specjalisty PR. Zawód copywritera, który wykonuję od 5 lat (najpierw jako freelancer, a teraz na etacie) daje mi dużo radości i satysfakcji.

O czym jest ten blog?

Praca – dom, dom – praca, praca – dom, gotowanie, sprzątanie, opieka nad dziećmi, obowiązki zawodowe – Tobie też brakuje czasu, by z wszystkim nadążyć? Jesteś czasem zdenerwowana albo zrezygnowana? Ja też tak mam, ale wypracowałam kilka sposobów na to, by lepiej zarządzać swoim czasem i chcę się nimi z Tobą podzielić.

Mój przepis na lepsze życie jest prosty: garść sprytnych trików na łączenie życiowych ról, szczypta pozytywnego nastawienia i cała masa wykorzystywania nadarzających się okazji! No, ale po kolei:

W kategorii:

RODZINA piszę o swoim życiu i obowiązkach jako żony i matki dwóch dziewczynek. Pokażę Ci, jak radzę sobie z różnymi codziennymi problemami oraz zdradzę Ci nasze sposoby na fajne spędzanie czasu.

DOM znajdziesz moje patenty na sprzątanie, pranie, gotowanie i ogólnie szybsze ogarnianie domu. Zobaczysz nasz dom od środka, powiem Ci, jakie rozwiązania na etapie budowy i urządzania domu świetnie się sprawdziły, a które kompletnie zawiodły. Bez lania wody!

ROZWÓJpodzielę się z Tobą moimi doświadczeniami w zakresie poszukiwania zatrudnienia, rozwoju zawodowego, a także godzenia pracy z życiem osobistym.

POZYTYWNIEzbieram wszystko, co mnie motywuje do działania i mam nadzieję, że dla Ciebie też będzie motorem zmian. Znajdziesz tu porady, wywiady z ludźmi, którym udało się osiągnąć sukces, oraz trochę tekstów z humorem – w sam raz na chwile, kiedy dopadnie Cię chandra.

To by było na tyle! A może aż tyle?! Wiem, że czas jest bezcenny, dlatego staram się pisać zwięźle i konkretnie o rzeczach, które mogą Ci się przydać w życiu. A wszystko na podstawie moich własnych doświadczeń, o sukcesach, ale także o porażkach. Bez koloryzowania.

Dlaczego Zderzenie Światów?

Każdego dnia, kiedy przyjeżdżam z pracy do domu i odwrotnie, kiedy jadę do z domu do pracy, mam wrażenie, że życie zawodowe i życie prywatne to dwa zupełnie różne światy. Ale zderzenie światów to nie tylko dom kontra praca. Zdecydowanie nie. Prawdziwe zderzenie ma miejsce często na linii obowiązki domowe a własny rozwój czy dzieci a czas wolny. Zderzeniem światów są także spotkania z ludźmi o innych poglądach, przyzwyczajeniach, mentalności. A w życiu chodzi o to, by znaleźć nić porozumienia między różnymi sferami swojego życia i z wyjść z tego zderzenia cało ;). I właśnie o tym jest ten blog.

Ogromnie cieszę się, że tu jesteś. Rozejrzyj się u mnie – mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej! A jeśli masz jakieś pytania, sugestie lub propozycje, to napisz do mnie w zakładce KONTAKT.